50نوع روش وراهكار براي املا درابتدايي

دانلود فایل مربوط به پنجاه  (50) نوع روش و راهکار برای املا


و شصت  (60) نوع راهکار  و روش برای خواندن


فایل را از اینــجــــــــــــــــــــا دانلود کنید.

انواع طرح درس  به روش فعال بنا به درخواست همكاران

 طرح درس جغرافی پنجم - همسایگان زمین
 ریاضی چهارم- تقسیم های غیر اساسی
 ریاضی اول- مفهوم جمع
 ریاضی اول - حروف نویسی اعداد
 ریاضی سوم - مفهوم کسر
 ریاضی اول- خط باز و بسته
 ریاضی اول - تفریق
 علوم پنجم - تغییرات مواد
 ریاضی دوم- واحد طول
 علوم اول- آهنربا
 ریاضی دوم- اشکال هندسی
 ریاضی اول- نماد صفر
 علوم سوم- مهره داران
 هدیه آسمانی دوم - سلام سلام
 ریاضی سوم -مفهوم ضرب
 ریاضی چهارم - خواص مستطیل
 ریاضی پنجم - مساحت دایره
 روش بازی - محیط دایره
 فارسی - نشانه خ
 20 روش تدریس علوم پنجم
 20 روش تدریس علوم اجتماعی چهارم
 18 درس از کلاس سوم با روش تدریس اعضای تیم
 5 روش تدریس برای جشنواره الگو برتر تدریس
 10 روش تدریس از کلاس اول
 12 روش تدریس از علوم سوم
 روش تدریس طرز تلقی برخورد- کلاس پنجم 5 درس
 دانلود طرح درس
 طرح درس کلاه رنگی - آموزش مدیریت
 آموزش و یادگیری صحیح خوانی آیات 1 تا 10 سوره انبیاء
 سوره فلق
 تمرین تشدید
 سوره ی اعلی
 سوره ی انفال
 آموزش پیام قرآنی « وَ ثِیابَکَ فَطَهِّر
 بخش بخش خوانی لوحه17
 قرآن دوم- اسراف نکنید
 آموزش قرآن درس حروف والی
 آموزش عدد8
 مصوت کشیده او و ای
 زمین خانه سنگی ما
 رفتن به مهمانی ( تم 5 )-ریاضی 1
 آشنایی با تغییرات مواد
 

سناريو نويسي والگوي سامان ده تدريس +سناريو نويسي در ادامه مطلب +چگونه طرح درس بنويسيم

دانلود فایل نمونه سناریو پایه اول

دانلود نمونه سناریو پایه دوم

دانلودنمونه سناریو پایه سوم

دانلود نمونه سناریو پایه چهارم

دانلود نمونه سناریو پایه پنجم

الگوی سامان ده جهت نگارش سناریوی درسی

ادامه نوشته

آموزش سناريو نويسي +چگونه طرح درس بنويسيم

سناریو نویسی جشنواره تدریس:

طراحی آموزشی ۳ مرحله اساسی دارد:

  1. مرحله مقدماتی                        
  2. مرحله میانی
  3. مرحله پایانی

مرحله مقدماتی :

۱-مشخصات  :نام ونام خانوادگی          ناحیه           تعداد دانش آموزان

زمان         عنوان           موضوع                    پایه تحصیلی      

سال تحصیلی              تاریخ اجرا

۲-طراحی الگوی :سازمان دهنده کتابهای درسی-جدول زمان بندی سالانه -هفته ای

ماهانه روز تدریس وتاریخ را مشخص می کنیم تاریخ این قسمت با تاریخ مشخصات

یکی می باشد.

۳- اهداف کلی درس:طی یک یا چند جلسه می خواهیم دانش آموز به آن دست یابد

هدف کلی باید با حیطه ها تناسب داشته باشد

۴- انتظارات آموزشی :برگرفته از هدف کلی است  .

  •  مثلادر مورد درس مهره داران دانش آموز بتواند مهره داررا تعریف کند(شناختی )

 

  • روی بدن خودش یا دوستش مهره را نشان دهد(روانی حرکتی )

 

  • مهره را در اسکلت نشان دهد(حرکتی )اجرا بدون کمک

توجه داشته باشید که در انتظارات آموزشی هم حیطه وهم سطح مشخص شود.

در این مرحله به رشد ذهنی وعاطفی ومهارتی حرکتی دانش آموز توجه شود .

۵-مفاهیم کلیدی :کلمات مهم درس انتخاب وباید این کلمات با محتوا واهداف درس

مرتبط باشند.

۶-انتخاب وسایل ورسانه های آموزشی:

متناسب با روشها والگوهای  تدریس از هر وسیله ای که مورد نیازبه کمک خلاقیت آموزگار  استفاده می

شود ویا از  فن آوری کمک گرفته می شود . 

۷-روشهای یاد دهی - یاد گیری :باید روشها والگوها با موضوع و هدف ومحتوی متناسب باشد.

۸-روشها ی ارزشیابی :شفاهی ،ارزشیابی کتبی ،عملی

متناسب بودن وسایل ارزشیابی با هدف ومحتوی درس ،خلاقیت وابتکار آموزگار در تهیه وطراحی وسایل

ارزشیابی مهم می باشد.

۲- بخش میانی طراحی آموزشی:

گروه بندی : میتواند۳ تا ۵ نفره باشد و باید کاملا تصادفی در نظر گرفته شود تا توسط دانش آموز قابل

پذیرش باشد.

نکته :اگر گروه بندی مربوط به انجام آزمایش باشد بهتر است ۳ نفره ودر موارد گردش علمی وبحث

گروهی بهتر است ۵ نفره باشد.

 سنجش آغازین:

-شامل دو نوع سوال می باشد: سوالات مربوط به درس قبل                      

سوالات مربوط به درس همان روز(تعیین سطح علمی دانش آموز)

-تشریح فعالیتهای آماده سازی برای ایجاد انگیزه

-ارائه درس مهمترین قسمت طرح درس می باشد.طی روال منطقی ارائه درس ،اهداف ،انتظارات

آموزشی،روشن و واضح بودن نقش معلم وفراگیردر فرایند یادگیری وتشریح نحوه مشارکت فراگیر در دست

یابی به اهداف

-تشریح وظایف وتوجه به مهارتهای همیاری وکار گروهی

-ارزشیابی تکوینی با تاکید برابزارهای نوین ارزشیابی :ارزشیابی شفاهی ،کتبی ،عملی

مهارت طرح پرسش مناسب ،بازخورد مناسب ،مهارت بکار گیری پرسش های هدایت گر وروشنگر وچرایی

و........

-کاربرد الگو ها وروشهای تدریس:اگر در حین تدریس با موقعیت جدید مواجه شوید وبتوانید تدریس را

ادامه دهید خلاقیت است.توانایی به کار گرفتن روشهای مختلف در فرایند یاددهی ویادگیری

-توجه به مفاهیم کلیدی

-استفاده از وسایل ورسانه های آموزشی

-خلاقیت وابتکار

-توزیع زمان وفراهم ساختن محیط شاد ولذت بخش نمودن تدریس

۳- مر حله پایانی :

کاربرد مهارت جمع بندی متناسب باشرایط الگو

به کار بردن شیوه ارزشیابی متناسب با اهداف درس

تنوع در شیوه های ارزشیابی

مرتبط بودن تکالیف با اهداف وتوان فراگیر وتوجه به تمرین های مهارتی زندگی در طراحی فعالیتها

طراحی تکلیف وفعالیتهای مکمل با تاکید بر جنبه های کاربردی

خلاقیت وابتکار معلم در طراحی بخش پایانی

 

ادامه نوشته

آزمون ریاضی دوم



لطفا دانلود کنید

شباهت وتفاوت هاي اشكال هندسي

شباهت های وتفاوت ها ی مربع ولوزی: شباهت ها1- هر دو چهار ضلع مساوی دارند 
2-در هر دو ضلعهای رو به رو با هم عمود هستند 
3- در هر دو ضلع ها ی رو به رو با هم موازیند 
4-در هر دو ضلع های روبرو با هم مساویند.
5- در هر دو قطر ها یکدیگر ا نصف می کنند. تفاوت ها 
1- مربع چهار زاویه ی راست دارد ول ی لوزی ندارد
2- در مربع قطر ها با هم برابرند ولی در لوزی نیستند.
3- در مربع ضلع ها ی متوالی کنار هم بر هم عمودند ولی در لوزی عمود نیستند.
4- مربع چهار خط تقارن دارد ولی لوزی دو خط تقارن دارد.
مستطیل و متوازی الاضلاع (متوازي الاضلاع)
شباهت ها1- در هر دو قطر ها بر هم عمود نیستند.

ادامه نوشته

بخش پذيري اعداد

 بخش پذیری اعداد

                   af8a46c1a579f3c4b9332730a5876666 عکس متحرک از معادلات ریاضی

بخش پذیری بر 2 :

عددی بر 2 بخش پذیر است که یکان آن زوج باشد.

مثال: 4478  "7106 " 1038 " 16 " بر 2 بخش پذیرند.

بخش پذیری بر 3 :

عددی بر 3 بخش پذیر است که مجموع ارقام آنبر 3 -

بخش پذیر باشد .

مثال : 1704 " 2301 "18 " بر 3 بخش پذیر باشد.

مجموع ارقام بالا را بدست آورید؟

بخش پذیری بر 4 :

عددی بر 4 بخش پذیر است که دو رقم سمت راست -

آن بر 4 بخش پذیر باشد .

مثال : 232 " 4100

بخش پذیری بر 5:

عددی بر 5 بخش پذیر است که رقم یکان آنها صفر یا 5

باشد.

مثال :4685 " 145 " 80 " بر 5 بخش پذیر است .

بخش پذیری بر 6 :

عددی بر 6 بخش پذیر است که هم بر 2 و هم بر 3 -

بخش پذیر باشد .

مثال : 6072 "654 " بر 6 بخش پذیر است .

بخش پذیری بر 8 :

عددی بر 8 بخش پذیر است که سه رقم سمت -

راست آن بر 8 بخش پذیر بوده یا صفر باشد.

مثال :عدد 874816 بر 8 بخش پذیر است .

زیرا 816 بر 8 بخش پذیر است .

بخش پذیری بر 12 :

عددی بر 12 بخش پذیر است که بر 3 و 4 بخش پذیر

باشد.

مثال : عدد 144 بر 12 بخش پذیر است .

بخش پذیری بر 15:

عددی بر 15 بخش پذیر است که بر 3 و 5 بخش پذیر

باشد.

مثال : 945 بر 15 بخش پذیر است .

زیرا رقم یکان آن 5 بوده و مجموع ارقام آن بر 3 -

بخش پذیر باشد.

بخش پذیری بر 18 :

عددی بر 18 بخش پذیر است که بر 2 و9 بخش پذیر

باشد.

مثال :73044 بر 18 بخش پذیر است .

زیرا رقم یکان آن زوج بوده و مجموع ارقام آن بر 9

بخش پذیر است.

تمام اعداد بر یک بخش پذیرند.

تمرین:

1- هریک از اعداد زیر بر کدام یک از عدد های

2و3و5و6و9 بخش پذیرند؟

2- کدام یک از اعداد زیر هم بر 2 و هم بر

3 بخش پذیرند؟

894  " 459  " 673 " 952"

3- بزرگترین عدد سه رقمی بخش پذیر بر 9

کدام است ؟

987 "  999  " 900  "990

4- در جای خالی عدد ...892 کدام یک از

اعداد زیررا قرار دهیم تا عدد حاصل بر 3

بخش پذیر باشد ؟

4  " 3   " 2  "   1 

5- با کدام دسته از اعداد زیر می توان عددی

ساخت که بر 6 بخش پذیر باشد.

1)2و5و1   2)1و6و3   3)3و0و1   4)2و1و0

 

6-مجموع محیط های یک لوزی و یک مثلث

متساوی الاضلاع برابر 180 س می باشد اگر

اندازه ی هر ضلع لوزی 15 س باشد آن گاه

اندازه ی هر ضلع مثلث کدام است ؟

 

1)30   2) 40   3 )50    4 )60